Egyszerű tűzésmintákat használtam ehhez a párnához, mint a körök, hullámvonalak. A spirál minta mozgalmasságot még a katedrál minta egy kis eleganciát kölcsönöz a párnámnak.
Igazán könnyed és élvezetes munka volt a mintarajz készítése majd a párna tűzése.
Többféle színű 40-es tridália és isacord gépi hímzőcérnát választottam a tűzéshez. Alsószálnak poliészter cérnát használtam.
De lássunk néhány részletet is az alkotás menetéből.
Egy szép tűzött párna háta része is tűzött , ezt egy egyszerű hullámos és a hullámos csomók mintával tűztem. Ilyen szép mutatós minta született ezzel a kombinációval.
Boldog Öltögetést!
Nagyon tetszik a hátoldal tűzése!
VálaszTörlésNem ugyanolyannak kell lennie a tűzőcérnának az elő- és a hátoldalon? Nekem azt mondták a tapasztalt foltvarrók, hogy azonosnak kell lennie. Ha a gép jól van beállítva, szerintem sem kell feltétlenül egyformának lennie, az a lényeg hogy a hurkolás pont a két réteg között legyen. Szívesen venném erről a véleményed.
VálaszTörlésKedves Sára!
TörlésValóban mindig ezt mondták , hogy a 2 szál ugyanaz a cérna legyen. Azonban a tűzést tanító tanárom más vastagságú cérnát használ alulra mint felülre. Ettől felbátorodva kezdtem el én is kísérletezni a cérnákkal. Alulra nem akartam gépi hímzőt használni, ezek nagyon vékony magasfényű erős poliészter cérnák így alsószálnak egyszerű poliészter cérnát használok , amint látod remekül működik. A varrógépem is szereti ezt a kombinációt.
Köszönöm Anna. Kitől tanultál tűzni? Én egyszer Vargáné Orbán Eránál voltam egy napos tanfolyamon Szarvason. Ő nagyon profi, véleményem szerint tanulni csak a legjobbaktól érdemes.
TörlésCindy Needham a tanárom. Fantasztikus foltvarró, a tűzés és a wholecloth készítés egyik legjobb tanára. Nagyon sokat tanultam tőle, és nem csak tűzést. Büszke vagyok arra hogy a diákja lehetek.
Törlés