2016. október 26., szerda

Szabad Gépi Tűzés gyakorlat

Nagy örömömre már itthon is egyre több foltvarró könyvet lehet beszerezni, köztük több tűzésről szólót is. Interneten követem néhány külföldi foltvarró mester munkásságát . Mára már van közöttük pár kedvencem, egyikük Angela Walters. Szeptemberben 2 könyvét is megvásároltam.
Címe , Shape by Shape Free Motion Quilting with Angela Walters. Ezt a témát 2 kötetben taglalja.
 Amikor csak időm engedte, olvasgattam néztem hogyan is varrja a különböző formákat. A múlt héten két este  nekiálltam rajzolni. Próbáltam minél szebben megrajzolni az ún. wishbone formát. Bár ez egy nagyon egyszerű minta mégsem sikerült elsőre számomra tetszetős rajzot produkálni. Éreztem milyen merev a  csuklóm és nehézkesen formálom  a mintát. Úgy gondoltam addig rajzolom még csodaszépnek nem látom az eredményt. Egy papírlapra rajzoltam különböző szélességű téglalapokat , és ezeket töltöttem ki a wishbone mintával. Rajzolás közben a csuklóm egyre lazább lett , egyre könnyedebben formáltam a motívumokat. A második lap telerajzolása után igen elégedett voltam az eredménnyel. Ezután még kipróbáltam néhány mintát a könyvből. Érdekes hogy némelyik mintát elsőre gyönyörűen megrajzolom, pedig látszatra nehéznek tűnik, és egy egyszerű wishbone sor rajzolásával meg meggyűlt a bajom pedig ez valóban könnyű minta, kezdő tűzőknek is tanítják.
    Ma szabadnapot adtam magamnak, ilyenkor "Örömvarrást" csinálok. Így hívom azokat a napokat amikor csak úgy saját kedvemre örömömre varrok, tanulok.
  Szóval ma előkerestem egy anno a turkálóban vásárolt színes lepedőt a gyakorláshoz. Úgy gondolom egy ilyen kilóra vett nem túl mosott pamutvászon nagyon megfelel tűzést  gyakorló darabnak, és ha nem sikerül kedvünk szerint az alkotás akkor sincs gond hisz csak pár forintba került az alapanyag.  Azonban a sikertelenség veszélye nem fenyeget minket ha a gépi tűzés előtt sokat rajzoltunk. Ez esetben az elkészült mintadarabot kitehetjük a varrószoba falára, egyrészt díszít, másrészt egy inspiráló mintagyűjtemény aminek nagy hasznát vesszük majd időnként.
  No de lássuk hogyan is készült a mini tűzött  faliképem.

A fedlaphoz egy 30 cm x 43 cm nagyságú téglalapot szabtam. Természetesen ennél nagyobb méretű kesztyűbélést és hátlapot szabtam.
Ezután csak úgy spontán, Frixion tollal rajzoltam néhány vonalat, négyzetet, kört, háromszöget,  a fedlap anyagra.

 Elkészítettem a quilt szendvicset, nagy gombostűkkel jól összerögzítettem majd az anyag szélétől kb 1cm-re  körben letűztem. így egy zárt térben fogok dolgozni, tűzni.

Az anyag színével azonos színű cérnával megtűztem az összes berajzolt vonalat.
Ezzel el is készült az alap, jöhetnek a minták.


Elsőként egy wishbone szélmintát próbáltam. Nagyon könnyedén indult a tűzés , ám sajnos a sarokrész nem sikerült túl fényesen ezt látva kissé megtorpantam ami észrevehető a tűzésemen is.
A sarokrész tűzését még gyakorolni kell.
A következő minta a "Nested swirl" névre hallgat, egymásba fonódó örvények. Nagyon élveztem ennek a tűzését is . Két változata is van a sima , és amikor egy csepp mintát szúrunk be a két örvény közé. Mindkettőt kipróbáltam.

Ez a háromszög minta a kedvenceim közé fog tartozni, nagyon jó volt tűzni.Sok tollas mintát tűztem már , így erre is nagyon rááll a kezem.

A nagy négyzetbe már magam terveztem a mintát , egy igazi elegáns minta lett.
Nyolc háromszögre osztottam , négybe a wishbone mintát és négybe csak íveket és kanyargós vonalakat tűztem, ez utóbbi kiemelkedik a sűrű wishbone minták között így trapuntó hatást vált ki.


Végül a körbe tollas mintát tűztem spirál alakban, amit még egy kis echo tűzéssel hangsúlyoztam. Majd még a maradék háromszögekbe is tettem egy -egy a könyvből választott minta kombinációt.
És íme a végeredmény. Nagyon élveztem ezt a kis gyakorlást. Még van minta bőven a 2 könyvben így remélhetőleg hamarosan újabb gyakorló darabot készítek.



Boldog Öltögetést!  Happy Quilting!












 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése